מוסדות אור החיים

אודות הישיבה

על הרב

סיפורים אישיים מרתקים של בעלי תשובה

מדברי גדולי הדור

דף הקלטות

דיסקים

מכון אור החיים

שיעורי הלוין "דר וסוחרת"

שידורים חיים

 

 

אודות הישיבה

 

(כתבה מאת כתב מקומי מבית שמש)

 

מה בסך הכל ביקשנו? להתחזק מעט, לספוג ערכים, לטעום מן הקדושה - וקיבלנו מעל ומעבר. תחושה מיוחדת של שובע רוחני עם טעם שלא חולף.

חוויה רוחנית שאין כדוגמתה עברה עלינו בשבת אירוח בישיבת "אור החיים" בירושלים. היתה זו שבת קסומה שהותירה רשמים עזים עם השלכות מעשיות - כל אחד וקבלותיו הוא. בהתחלה ניקרו החששות, הציפו אותנו הרתיעות. במוצאי שבת "יתרו", הכל התפוגג.

צוות הישיבה הקביל את פנינו ביום שישי, דאג לכל מחסורינו - מרגע הכניסה אל כותלי הישיבה עד ל"פרידה" הזמנית בתום האירוח החם. פנים שוחקות, חיוכים לבביים, יחס אדיב ושלוות נפש מצד בחורי הישיבה והאברכים - ליוו את שהותנו במקום. קבלת שבת  מרוממת,  תפילות  שבוקעות  רקיעים,  קידוש חגיגי, סעודות דשנות, באוכל טוב ובזמירות מרנינים. קרוב למאתיים נערים, בחורים, פנים צעירות, הסתופפו יחדיו סביב שולחנות חדר האוכל, טועמים מן הנועם, שותים בצמא דברי תורה. "ידיד נפש, אב הרחמן", הדהד הפזמון בחלל בית המדרש ההומה דקותספורות בטרם ישא ראש הישיבה, הרה"ג ראובן אלבז שליט"א את פרפראותיו המתוקים על פרשת השבוע, שזורים במלות חיזוק ומוסר החודרות אל עומק הנשמה.

סליחות באור החיים

שבתות אירוח

פורים

הילולת אור החיים

תמונות מהישיבה

סרטונים

גם לך מגיע לזכות

 

 

 

הלו"ז המקודש לא הפסיק "לתקתק", שואב אותנו אל יום שכולו עונג ותענוגים - פה הרצאה מאלפת של "חוזר בתשובה", שם שיחה איכותית מפי רב חשוב, בחדר ההוא אמירת תהילים נלהבת, בפינה אחרת "חברותות" בלהט הלימוד והכל בטוב טעם, בנחת, ברוגע, מעין אצילות שאופפת את פני האכסניה התורנית.

השמש שקעה במערב. תפילת ערבית של מוצאי שבת קודש הסתיימה. ראש הישיבה נוטל לידיו את כוס היין האדום. הבשמים מדיפים ריח גן עדן. נר  הבדלה

 

 

מוצת ברגש. מאות בחורים, אברכים ואורחים מקיפים את כבוד הרב, ממתינים בשקיקה למוצא פיו. "המבדיל בין קודש לחול". פניו של הרב זוהרות, בוהקות. אולי נזכה ללחוץ את ידו, לקבל ברכה. זכינו ליותר - לחיצת יד חמה ואוהדת, מבט ישיר ושיחת התעניינות אישית ושובת לב.

ריקודי "מלוה מלכה" חתמו את ביקורנו. הפורקן הנפשי שהצטבר מצא את ביטויו במעגלים הקופצניים לקול מוזיקה חסידית מלהיבה. אח... אושר עילאי. זכינו להתוודע לדרך ישרה, אמיתית, שמקנה להולכים בה שובע רוחני, רוויה מושלמת לצרכי הגוף והנשמה.

 

 

אחרי השבת המאתגרת - קיבלנו על עצמינו, בין היתר, להתחזק  בקביעת  עיתים  לתורה,  באופן  הלימוד, בקיום המצוות ובהליכה אמיצה לאור ההלכה. חלקנו השתלבו בשיעורי תורה או ב"חברותות" במסגרת סדר הלימוד של הישיבה, אחרים ממשיכים לשמור על קשר עימה ויש מי שמתפלל ומייחל להתהלך דרך קבע ב"אור החיים"...

בהזדמנות זו נבקש להודות באופן אישי לכל הצוות המסור של הישיבה, לאברכים ולבחורים על הליווי

 

 

הצמוד, על האירוח המושלם, על האיכפתיות והדאגה ועל כל מה שהופך אותם לאנשים מיוחדים עם נשמה גדולה.

אז קומי, קומי, נשמה, צעקי בכל כוחך אל אלוקייך, והוא ישלח מלאכו לפנייך - ויראה לך את הדרך אל האור...

(אברהם עוזר, אליהו כהן, אברהם יפרח, אברהם בוני -בית שמש)

 

 

 

למעוניינים יש לתאם מראש: 668682 - 0527 בשעות 12:30-13:00 או 17:00-18:00

האירוח מיועד לרווקים בלבד!