ניר דר

עוז פרחי

דניאל רוזבן

יוסי נגר

אלירן פלח

חזרה לדף הראשי של הסיפורים האישיים

דף הבית

 

מגיל 14 למדתי בבית ספר ימי-צבאי במשך 4 שנים, הכולל לימוד על ספינות, אוניות, הפלגות לחו"ל וכדומה. שירתי בצבא במשך 11 שנה בחיל הים, 8 שנים פיקדתי על מערכות ההשטה במספר ספינות טילים של חיל הים ובספינת מלחמה המנחיתה מסוק עליה. הספינות ששירתי היו ספינות מלחמה,  שנלחמות  בשלושה אסטרטגיות:

 

מלחמה ימית -  נגד  ספינות וצוללות, מלחמה אוירית - נגד מטוסים וגם מלחמה נגד מטרות יבשה. השתתפתי במספר מבצעים כגון: "ענבי זעם", "דין וחשבון". לקחנו חלק במצור הימי והפצצת חופי לבנון.

 

הקשר עם הקב"ה התחיל מצעירותי כאשר הייתי קורא את הפסוק הראשון של שמע ישראל" לפני השינה, ובכל לילה היתה עוטפת אותי הרגשה רוחנית. ואף בהיותי בהפלגות בלב הים לא הפסקתי לקרוא את הפסוק לפני השינה, ובאותם הרגעים לאחר קריאת הפסוק בקשתי לחזור  בתשובה, ולשמחתי נתקבלה בקשתי.

 

 

התשובה שלי החלה עוד בזמן היותי איש צוות לחימה בספינות. הגיע ראש השנה והיינו בכוננות נגד חדירת מחבלים מלבנון. ביקשתי מאחד החיילים הדתיים לקחת אותי לבית הכנסת הנמצא בבסיס שליד הנמל.

כשנכנסתי לבית הכנסת בראש השנה האוירה של התפילות ויום הדין נחקקה בי וגרמה לי לחזור בתשובה. מאז החלו תהליכי התשובה אצלי, השבת, התפילין ושאר המצוות...

 

לאחר הצבא, יצאתי ללימודים (מטעם הצבא) של תעשיה וניהול, ושילבתי את זה ביחד עם ההתחזקות הרוחנית. לאחר תקופה הפגישו אותי עם הרב ראובן אלבז שליט"א, ובמהלך השיחה המעניינת והמחזקת הזמין אותי הרב לבוא ולהתארח בשבת בישיבה. לבסוף זכיתי ונכנסתי לישיבה הקדושה, מחיל הים היישר לחיל החיים בישיבת אור החיים.